تقویم جهانی طلا
دوشنبه 28 مهر ساعت 16:30 : سخنرانی پاول رییس فدرال رزرو آمریکا

جمعه 23 مهر ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه و خالص خرده فروشی آمریکا

جمعه 11 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

پنج شنبه 10 مهر ساعت 18:30 : گزارش کالاهای کارخانه ای موسسه ISM

چهارشنبه 2 مهر ساعت 18:30 : انتشار اظهاریه پاول رییس فدرال رزرو و سخنرانی منوچین رییس خزانه داری آمریکا

خبر فوری
مطالب آموزشی
پیوند ها

1399-08-06

نمایش دقیق ‌و لحظه‌ای نماد های پر تراکنش در تارنمای TSETMC


مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از آغاز نمایش نماد های پر تراکنش در تارنمای TSETMC خبر داد و گفت: هدف از این تغییر افزایش شفافیت اطلاعاتی و آماری است.

روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: با توجه به بازخوردها و همچنین نیاز سرمایه گذاران، از امروز در تارنمای TSETMC فاکتور جدیدی که حاوی اطلاعات حایز اهمیت، دقیق و شفاف تر است جایگزین نماد های پر بیننده شد. 
وی ادامه داد: نماد های پربیننده دارای ماهیت روشن و اثر گذاری نبود و نتایج بررسی های کارشناسی نشان داد یکی از فاکتور هایی که حاوی اطلاعات دقیق و با اهمیت است و می تواند در تصمیم گیری سهام داران نقش ایفا کند، بحث تراکنش های یک نماد معاملاتی است.
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در توضیح جزییات این تغییر افزود: تراکنش نماد معاملاتی نشان دهنده تعداد دفعات معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی است.
روح الله دهقان با بیان اینکه اطلاعات این فاکتور جدید دقیق و لحظه ای است و مستقیما از سوی سامانه معاملات ارسال می شود، افزود: بعضا افرادی با استفاده از ربات سعی می کردند آمار نماد های پر بیننده را بر اساس اهداف خاص تغییر دهند. این موضوع سردرگمی و مشکلات متعددی برای سهامداران و معامله گران ایجاد می کرد ودرخواست‌های بسیاری برای تغییر و اصلاح آن داشتیم که درمجموع برای افزایش شفافیت بازار و افزایش دقت اطلاعات و جلوگیری از سو استفاده نماد های پر تراکنش جایگزین نماد های پر بیننده شد. 
وی در پایان گفتگو با سنا تاکید کرد: همواره بازخوردها و پیشنهادات سرمایه گذاران و کاربران تارنمای TSETMC مورد توجه مدیریت فناوری بورس تهران بوده و هست و در راستای احترام به درخواست های خانواده بازار سرمایه از هیچ اصلاحی دریغ نمی کنیم.

 

 

 دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات