تقویم جهانی طلا
جمعه 23 خرداد ساعت 18:30 : تخمین اولیه تمایل مصرف کنندگان موسسه میشیگان

چهارشنبه 21 خرداد ساعت 23:00 : کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو آمریکا

چهارشنبه 21 خرداد ساعت 22:30 : انتشار برنامه های اقتصادی فدرال رزرور آمریکا و بیانیه FOMC

چهارشنبه 21 خرداد ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه و خالص CPI

پنجشنبه 28 فروردین ساعت 17:00 : میزان مطالبات بیکاران آمریکا

خبر فوری
مطالب آموزشی
پیوند ها

1397-10-25

فواید تخصیص ارز به صنایع اشتغالزا و صادراتی


به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی گفت: براساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تامین مالی واحدهای تولیدی انجام شد، تلاش می‌کنیم در یک برنامه ۶ ماهه تا پایان خرداد ماه ۹۸، تسهیلات مورد نیاز این واحدها را براساس اولویت بندی تامین کنیم.

به گفته وی، تداوم فعالیت واحد‌های تولیدی و حفظ اشتغال مورد تاکید است و معاونان و رئیسان سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در این ارتباط تلاش کنند.

رحمانی یادآور شد: این واحدها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که تسهیلات سرمایه در گردش را برای تولید کالاهایی دریافت کنند که بازار داشته باشد.

وزیر صنعت خاطرنشان ساخت: هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی، حفظ و ایجاد اشتغال است و در زمینه تامین ارز کالاهای وارداتی آنها نیز بر اساس نیاز، اولویت بندی می‌شود که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت قرار دارد.

براساس این گزارش، در این نشست معاونان و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت راهکارهای تسهیل و حمایت از تولید را مورد بررسی قرار دادند؛ بانک مرکزی نیز آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام کرد.

پیش از این وزیر صنعت گفته بود، رحمانی براساس سیاست‌های دولت و تدابیر بانک مرکزی، نرخ ارز روند کنترلی و رو به پایین دارد و ثبات، ایجاد شده است و این مهم تأثیر خود را خواهد گذاشت.

 

 

 دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات