تقویم جهانی طلا
دوشنبه 28 مهر ساعت 16:30 : سخنرانی پاول رییس فدرال رزرو آمریکا

جمعه 23 مهر ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه و خالص خرده فروشی آمریکا

جمعه 11 مهر ساعت 17:00 : گزارش تغییرات ماهانه درآمد متوسط ساعتی و تغییرات استخدامی بخش غیر کشاورزی و نرخ بیکاری آمریکا

پنج شنبه 10 مهر ساعت 18:30 : گزارش کالاهای کارخانه ای موسسه ISM

چهارشنبه 2 مهر ساعت 18:30 : انتشار اظهاریه پاول رییس فدرال رزرو و سخنرانی منوچین رییس خزانه داری آمریکا

خبر فوری
مطالب آموزشی
پیوند ها

1399-08-05

پایان تعطیلات با سقوط طلا همراه شد، قیمت طلا تا پایان هفته چگونه خواهد بود؟


با به پایان رسیدن تعطیلات آخر هفته و شروع امروز قیمت طلا کاهشی نسبی را از خود نشان داد که می توان گفت یک شروع بد برای طلا بوده است. اما قیمت طلا تا پایان هفته به همیگونه سقوط خواهد کرد؟

طلای جهانی یا همان انس طلا برای بار دیگر به زیر 1900 دلار رسیده است و می تواند تا 1882 دلار کاهش یابد. پیش بینی ها می گویند که انس طلا می تواند تا 1847 دلار نیز کاهش پیدا کند.

هفته ای که در آن قرار داریم هفته ای بسیار کلیدی می باشد. تنها یک هفته به انتخابات ایالات متحده مانده است و این می تواند به معنی هفته ای بسیار پرتنش برای تمامی بازار ها به خصوص بازار طلا باشد.

همچنین به جز انتخابات این هفته قرار است که آمار های بسیار مهمی همچون میزان تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم سال ایالات متحده آمریکا منتشر شود که می تواند بر روی قیمت طلا تاثیر بگذارد.

همچنین اطلاعات جدیدی از شیوع ویروس کرونا در چین منتشر شده است که ممکن است به یک موج جدید کرونا در این کشور تبدیل شده و بار دیگر چین را تحت تاثیر خود قرار دهد.

کشور های دیگر نیز همچنان با ویروس کرونا درگیر هستند. در اروپا فرانسه و ایتالیا شاهد افزایش آمار ابتلا به این ویروس بوده اند. همچنین ایالات متحده نیز در انتظار موج دوم این ویروس می باشد.

تکلیف بسته محرک مالی بزرگ ایالات متحده نیز همچنان نامشخص است. پلوسی در اخرین صحبت های خود اعلام کرده است که هنوز به تصویب بسته محرک مالی پیش از انتخابات امید دارد.

مذاکرات برگزیت نیز تا چهارشنبه تمدید شده است و کشور انگلستان و اتحادیه اروپا را درگیر کرده است. در ضمن آمار فروش خانه در ایالات متحده نیز در این هفته منتشر خواهد شد که می تواند تاثیرات عمیقی بر روی قیمت طلا بگذارد.

بار دیگر هم می گوییم که هفته بسیار پر اتفاقی را پیش رو داریم و کارشناسان به سختی می توانند قیمت طلا را در روز های آینده پیش بینی کنند. هرچند بسیاری از کارشناسان همچنان معتقدند که قیمت طلا طی روز های آینده نوسانات عمیقی را تجربه خواهد کرد و تا پیش از انتخابات ایالات متحده اتفاق جدی رخ نخواهد داد.

تحلیلگران معتقدند که قیمت طلا پس از انتخابات فارغ از این که چه کسی رئیس جمهور شود افزایش خواهد یافت و تا پیش از آن در محدوده 1900 دلار به نوسان ادامه خواهد داد.

 

 

 دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات