تقویم جهانی طلا
خبر فوری
مطالب آموزشی
پیوند ها

1400-04-28

کاهش غیرمنتظره قیمت دلار، طلا و سکه نیز کاهشی شدند


کاهش غیرمنتظره قیمت دلار، طلا و سکه نیز کاهشی شدند
بسیاری از پیش بینی ها در روز گذشته حاکی از افزایشی شدن قیمت دلار بودند اما در اقدامی غیرمنتظره قیمت دلار در روز یکشنبه کاهشی شد. طلا و سکه نیز همراه با کاهش قیمت دلار، حرکت نزولی از خود نشان دادند.

دلار در یکشنبه ای عجیب کاهشی شد، دلار در واکنش به خبر ایران تا دولت جدید رغبتی به از سرگیری مذاکرات وین ندارد و این موضوع را به اروپایی ها هم منتقل شده است، باید افزایشی می شد ولی دلار به اخبار سیاسی کم محلی کرد.

با تعویق مذاکرات، خریداران می بایستی به یکباره به بازار باز می گشتند و زمینه افزایشی شدن دلار را فراهم می کرد. با این حال‌ خبری از خریداران نبود و قدرت به دست فروشندگان دلار افتاد و دلار را تا ۲۴۵۵۰ به زیر کشید.

عرضه توسط بازارساز در سطح بالایی قرار دارد و این موضوع موجب شده که معامله گران تمایلی به خرید دلار نداشته باشند. تقاضای حواله‌ای هم افت کرده و تقاضای خاصی برای حواله درهم وجود ندارد. با کاهش حجم معاملات ارز کشور همسایه و تا زمانی که تقاضا برای درهم نیست، دلار توان صعود را ندارد.ممکن است در آخرین روزهای کاری دولت روحانی عرضه ارز در بازار افزایش پیدا کند و معامله گران بدلیل چنین ترسی سعی می کنند که در بازار فعالیت خاصی نداشته باشند.

آزادسازی ۱۵ میلیارد دلاری کره جنوبی و ژاپن از محل منابع بلوکه‌ شده ایران برای پرداخت شماری از بدهی‌ های خارجی به دو دلیل در افت دلار اثر داشته، اول اینکه امیدواری‌ها نسبت به احتمال احیای برجام را برای معامله‌گران بالا برد و دوم این که دست بازارساز برای مداخله در بازار آزاد را بالا می برد.

اونس که در عدد ۱۸۱۴ قرار دارد و امروز هم فاند خاصی ندارد و سکه تهران نیز در وضعیت حساسی در آستانه مرز حمایتی ۱۰۵۰۰ دارد و در صورت شکست آن، با افزایش فروش‌ها مواجه خواهد شد تا حمایت ۱۰۲۰۰ فعال گردد. افت سکه موجب می شود که حباب سکه به سمت صفر میل کند، لذا سکه با اونس کانال ۱۸۱۰ به حمایت دلار هم نیاز دارد.
منبع: سایت طلا

 

 

 دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات