تقویم جهانی طلا
خبر فوری
مطالب آموزشی
پیوند ها

1400-09-07

گونه جدید ویروس کووید 19 چه تاثیری بر روی قیمت طلا خواهد گذاشت؟


در دقایق آخر فعالیت بازار های جهانی اخبار کرونای جدید آفریقای جنوبی منتشر شد و اونس طلا نیز در عدد ۱۷۹۲ کلوز خورده بود و طلا نتوانست خود را بالای کانال ۱۸۰۰ بکشاند.

رفتار معامله‌‌گران و سردرگمی آنها نشان داد که ترس از ایجاد رکود تورمی در سطح جهان را دارند و کرونای جدید می تواند با توجه به مقاومت کرونای جدید نسبت به واکسن کرونا، بحران تازه‌‌ای را گریبانگیر اقتصاد جهان کند و به طلا سیگنال های جدیدی تزریق کند.


سازمان بهداشت جهانی واریانت جدید را مطابق انتظار به عنوان "نوع نگرانی" طبقه بندی کرده است و به آن حرف یونانی omicron داده شده است.

همچنین می‌گوید شواهد اولیه نشان می‌دهد که تازه ترین واریانت کروناویروس ریسک بالای عفونت مجدد را نسبت به سایر واریانت های نگران کننده حمل می کند.


با این حال معاون بانک مرکزی اروپا دگویندوس می گوید علی رغم نگرانی نسبت به واریانت جدید فکر می کنم تأثیر آن بر روی اقتصاد در مقایسه با گذشته کمتر باشد چراکه اقتصاد هم اکنون با محدودیت ها و همه گیری منطبق شده است.

وی همچنین اظهار داشت که انتظار دارد ناحیه یورو امسال ۵٪ رشد نشان داده و رشد سال آینده نیز قدرتمند باشد. او انتظار دارد که با وجود افزایش تورم در این ماه نسبت به ماه های گذشته، سال آینده تورم کاهش پیدا کند.


در این میان باید توجه داشت که نوع جدید این ویروس هنوز در کشور ایالات متحده یافت نشده است و تا کنون چند کشور اروپایی از جمله انگلستان و ایتالیا اعلام کرده اند مواردی مشکوک به این گونه جدید را یافته اند.

منبع: سایت طلا

 

 

 دیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات